Žluťáci na cestách

Jarní prázdniny jsou tu a jelikož chceme dát dětem pauzu od online tréninků, připravili jsme si pro ně něco z jiného soudku. Počasí má být příznivé pohybu venku a tak bychom děti rádi vytáhli ven. Vybrali jsme 4 dostupná místa v okolí Brna, které stojí za výlet a aby děti neodcházely z prázdnou a měly cíl. Umístili jsme k nim "turistické známky" unikátní samolepky, které si děti mohou nechat na památku. Těm co se podaří získat všechny 4 samolepky a pošlou nám s nimi fotku odměníme.


Pokud nenajdete obálku na svém místě, nebo bude prázdná, dejte nám prosím vědět, abychom vše napravili a děti si z výletu odnesly zaslouženou odměnu.

Napište prosím  Šimonovi  776748538 


1. Hády

Krásné výhledy a vápencový lom

Hády jsou ekologicky velmi cenným územím, zejména pro svá teplomilná stepní a lesní společenstva a vzácné druhy často na severní hranici výskytu. Značná část hádeckého masivu je proto zvláště chráněna.

Doporučená trasa po částečně zpevněných cestách začíná na parkovišti nad Klajdovkou, kratší okruh okolo 2km po žluté turistické značce, delší trasa přes lom 3km. Známku najdete u vysílače dle fotky.

https://mapy.cz/s/lerabebese

google mapa

Známku najdete, když se vydáte po lesní cestičce, která je vlevo od vysílače. Po pár metrech na pravé straně uvidíte spadlý kmen a vedle něj na stromě naši obálku.

2. Holedná

Brno jako na dlani

Rozhledna Holedná je v Brně novinkou a nabídne vám krásný pohled na Brno. Doporučená trasa začíná na parkovišti areálu Hroch a vede po zelené turistické značce až k rozhledně, délka 4,3km.

https://mapy.cz/s/fegamukate

google mapa


Známku najdete, když sejdete dolů z rozhledny a podíváte se za plot, uvidíte velkou hromadu pokácených stromů. Stačí ji obejít a na stromu najdete přivázanou obálku.

Kaple Panny Marie

Kouzelné místo

Klikatá cesta lesem vás dovede na místo kde stojí dřevěná kaple Panny Marie také nazývaná kaple Mitrovských. Ta původní byla postavena asi v polovině 30. let 20. století po smrti jediného syna hraběte Huberta Vladimíra Mitrovský.

Doporučená trasa vede z konečné autobusu v Mariánském údolí, kde je i parkoviště. (Pozor cesta z Brna přes Starou Líšeň je stále zavřená, musíte přes Podolí). Na místo vás dovede červená turistická značka.

https://mapy.cz/s/nodavoluru

google mapa

Známku najdete, když se postavíte zády ke vchodu do kaple Panny Marie. Půjdeme mírně dolů po asfaltové cestě. Na konci této krátké cesty po pravé straně za stromem najdete obálku.

Rozhledna Mokrá

A zase ty výhledy

Dálší trasa vás zaveda na rozhlednu do Mokré.

Doporučená trasa vede z parkoviště u školy, přes Mokrou k 10m vyhlídkové věži.

https://mapy.cz/s/momovokace

Google mapa

Známku najdete, když po sestupu z rozhledny půjdete rovně dolů a za prvním velkým stromem vpravo najdete obálku.