Zlato i nepopulární brambora z víkendových turnajů mláďat

POUŤOVÝ TURNAJ BASKETBALOVÝCH NADĚJÍ V letošním roce,  to byl již pátý ročník POUŤOVÉHO TURNAJE BASKETBALOVÝCH NADĚJÍ,  který pořádáme, a byl určen pro hráče a hráčky ročníku narození 2005 a mladší. Zahájit ho přišel starosta obce Podolí pan V. Eliáš. Jako tradičně se jej zúčastnilo šest týmů. Kromě domácích SK Renocar Podolí, také SK Žabovřesky Brno, BBK Blansko, TJ Jiskra Kyjov, JBC Brno a BŠM Brno. Základní boje proběhly ve dvou tříčlenných skupinách, kde hrál každý s každým. Podle postavení v tabulce se pak hrálo o první, třetí a páté místo. Rozlosování bylo následující. Do skupiny A – Podolí, Kyjov a Žabovřesky. Do skupiny B - JBC, BŠM a  Blansko. Byly rozehrány krásné zápasy. Někdy s lehčí výhrou a někdy s dramatickou chvilkou až do konce. Všechny děti bojovaly o každý míč a byla vidět snaha všech, o co nejlepší výsledek.  Každý zápas byl doprovázen skvělou diváckou kulisou, za kterou si přítomní rodiče zaslouží velké poděkování.  A kdo zrovna nehrál a nechtěl se ani dívat na zápas, mohl si vychutnat návštěvu v místním „občerstvovacím koutku“, pro který podolské maminky připravily opět skvělé dobrůtky, po kterých mnoha hráčům i trenérům ztěžklo břicho i nohy. Výsledky utkání ze skupiny A: SK Podolí – Žabovřesky   58:16 SK Podolí – Kyjov 18:34 Kyjov – Žabovřesky  61 : 18 Výsledky utkání ze skupiny B: JBC – BŠM   25:28 Blansko – BŠM 17 : 45 JBC – Blansko  36 : 20 Konečné umístění v základních skupinách rozhodlo o tom, že o páté místo si zahrají Žabovřesky proti Blansku a o třetí místo Podolí a JBC a o první místo BŠM s Kyjovem. O 5. místo – Žabovřesky – Blansko 20 : 22 O 3. místo – SK Podolí – JBC 29 : 31 O 1. místo – Kyjov – BŠM  44 : 18 Utkání o umístění byly velmi vyrovnané, o čem vypovídají i výsledky zápasů. Vítězný tým Kyjova předvedl příkladný kolektivní výkon a dravost o míč po celou dobu turnaje. Konečné pořadí: 1.místo - TJ Jiskra Kyjov
  1. místo – BŠM Brno
3.místo – JBC Brno 4.místo – SK Podolí 5.místo – BBK Blansko 6.místo – SK Žabovřesky Mimo medailí, pohárů a dárků od firmy Caprisone se děti dočkaly i individuálních ocenění. Z každého týmu byl vybrán „šikulka týmu“ a následně oceněn : Kyjov- Gruber Šimon BŠM- Zálešák Filip JBC- Slovák Michal Podolí- Nejezchleb David Blansko- Ondrová Adéla Žabovřesky- Drahanský Adam   Nejmladším hráčem turnaje se stal Souček Petr z týmu BBK Blansko, který se narodil 14. 8. 2007, opět na něj čekalo nemalé ohodnocení.   RENOCAR CUP Čtvrtý ročník turnaje RENOCAR cup, letos pořádaný pro hráče/ky ročníku narození 2003 a ml., přivedl do Podolí Štiky z Rosic, BK Vyškov, tým podolských Sokolů a domácí SK RENOCAR Podolí. V čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým. Turnaj odstartovalo podolské derby, ve kterém si domácí tým poradil s hráči sokola. V druhé dvojičce přehráli hráči Vyškova rosické Štiky a naznačili svoji kvalitu, kterou prokázali i proti týmu podolského Sokola. Další dlouho vyrovnanou bitvu, mezi domácími a Rosicemi rozhodl lépe odehraný závěr týmu Renocaru, který si tak připsal druhé vítězství. Zklamaný tým Štik pak nestačil ani Sokoly a z turnaje překvapivě odjížděl bez vítezství, i když odehrál všechny 3 utkání velice vyrovnaně. V posledním utkání si to o zlaté medaile rozdali hráči Vyškova s domácím týmem RENOCARu . Velice napínané a pohledné utkání, kde se vedení přelévalo na obě strany, dokázali lépe zvládnout domácí. Poprvé v historii tak mohli nad hlavu zvednout putovní pohár a radovat se ze zlatých medailí. Pořadí turnaje:
  1. SK RENOCAR Podolí
  2. BK Vyškov
  3. Sokol Podolí
  4. Štiky ROSICE
  Za domácí tým pak byly do ALL-STARu turnaje nominováni Eliška Mátlová a nejlepší hráč turnaje Tomáš Novotný. Závěrem je potřeba poděkovat nejen sponzorům a rozhodčím, ale všem, kteří se byť i třeba jen s malým přispěním zapojili do realizace a samotného chodu turnaje. Podpořili tak děti ve sportovních kláních na které jen tak nezapomenou.

další články v kategorii

NÁBOR DĚTÍ DO ŽÁKOVSKÝCH DRUŽSTEV

Pokud hledáte sportovní kroužek pro vaše děti, máme pro vás zajímavou nabídku. Nabízíme kroužek, kde ...

Napsat komentář