Z turnaje v Jihlavě vezou nejmladší baskeťáci stříbrné medaile

V sobotu 16. 5. 2015 jsme se zúčastnili turnaje v Jihlavě pro nejmenší hráče a hráčky narozené ročníku 2005 a mladší. Turnaj odehrálo 6 družstev, rozdělených do dvou skupin. Rozdělení skupin A – Jihlava, Kohoutovice, SK Renocar Podolí B – Šlapanice, Žďár nad Sázavou, Hradec Králové Výsledky - skupina A: Jihlava – Kohoutovice 54 : 22 Podolí – Kohoutovice 40 : 15 Jihlava – Podolí 25 : 34 - skupina B: Žďár nad Sázavou – Šlapanice 26 : 53 Žďár nad Sázavou – Hradec Králové 42 : 12 Hradec Králové – Šlapanice 17 : 38 V prvním našem utkání jsme narazily na brněnský celek z Kohoutovic. Od začátku utkání byla vidět bojovnost a zkušenost našich dětí, které snadno a s přehledem překonávaly soupeře. Soupeři dojeli pouze v počtu 9 dětí a tím pádem nebylo možné dodržet pravidla minibasketbalu. Výsledné skóre tedy bylo 40:15 (14:4, 30:10, 11:34). Do druhého utkání jsme nastoupily proti domácímu a favorizovanému celku, tedy BK Jihlava. Utkání v první čtvrtině bylo velmi vyrovnané, běhavé a bojovné. V druhé čtvrtině utkání se nám podařilo odskočit a vytvořit si náskok, který jsme udržely až do konce utkání. Utkání bylo velmi dramatické a díky skvělému publiku našich fandících rodičů a neuvěřitelné odhodlanosti dětí postoupit do finále, jsme utkání vyhrály. Výsledné skóre: 34:25 (6:6, 22:7, 24:22). Po odehrání utkání ve skupinách, se již hrálo o umístění: - o 5. místo: Hradec Králové – Kohoutovice 44 : 10 - o 3. místo: Jihlava – Žďár nad Sázavou 41 : 47 - o 1. místo: Šlapanice – Podolí 50 : 26 V posledním a třetím utkání jsme se setkaly s týmem Šlapanic. Utkání se hrálo po čtyřhodinové pauze a začalo až kolem šesté hodiny. V první čtvrtině jsme se snažily se soupeřem držet krok, i když byl ročníkově starší. V ostatních čtvrtinách utkání jsme již na soupeře nestačily, byla vidět značná únava a výšková převaha soupeřů. Utkání tedy pro nás skončilo prohrou: 26:50 (6:12, 10:32, 16:42). Na závěr nutno říct, že děti si z turnaje odváží stříbrný pohár, nádhernou medaili, spoustu dalších basketbalových zkušeností a radost z pohybu.