Přímý souboj o první příčku Podoláci neustáli

V předehrávce utkání přivítali Podoláci ve své hale lídra soutěže z Havířova. Utkání tak bylo přímým soubojem o první místo. Hráči Havířova od prvních minut potvrzovali svoji dominanci v letošním ročníku druhé ligy. Podoláci však povzbuzeni výbornou atmosférou domácích diváků, nedali kůži lacino. První poločas po výborném nasazení a kvalitní obraně, zaostávali o 5 bodů. třetí čtvrtina však byla pod taktovkou soupeře. Podoláci neproměnili několik střel v řadě a jejich kolektivní hra v útoku se rozpadla. Toho soupeř využil a odskočil dvouciferným rozdílem, který kontroloval až do závěrečného hvizdu.

SK RENOCAR Podolí : TJ START Havířov

63:84

(18:22 34:39 50:67)

0 Wiedner J.  4 0 Mynarčík P. 13 0 Kavřík L.  4 0 Stržinek D.  0 0 Rusek Š.  14 0 Kouřil D. 2 0 Smička M. 3 0 Csefay D. 2 0 Wojnar Š. 15 0 Novotný R.  6 Komentář odborného diváka Stanislava Mrázka: Utkání, ve kterém podolský tým zaostal za soupeřem nejen herně, ale i fyzicky a kupodivu zejména psychikou. Utkání, ve kterém vynucenými, ale především nevynucenými individuálními chybami jsme výborného soupeře „uklidnili“ tak, že od poloviny utkání předváděl perfektní, sebevědomý výkon. Začátek utkání byl z naší strany velmi špatný. Chybování, ztráty míče…, úspěšná střelba soupeře… Přibližně v polovině první čtvrtiny nastalo herní i střelecké polepšení našich hráčů a postupné snižování nepříznivého stavu až snad na rozdíl jednoho koše. Stav 18:22 po tomto zlepšeném výkonu vypadal slibně. Začátek druhé čtvrtiny se podařil a šňůrou 8 bodů se stav utkání obrátil v náš prospěch na 26:22. Místo, aby se hráči zklidnili, nepochopitelně začali znovu chybovat, neproměnili několik slibných možnosti k bodování a navýšení rozdílu, což stačilo rychlým, soupeřovým hráčům k tomu, aby s dobrou obranou i souhrou v útoku, zakončenou úspěšnou střelbou, znovu stav utkání obrátili ve svůj prospěch a po výsledku 16:17 se zvýšil rozdíl na 5 bodů – stav v polovině 24:39, což se stále ještě dalo změnit. Ve třetí čtvrtině nás soupeř z Havířova jednoznačně přehrál. Během dvou minut nastřílel 8 bodů oproti dvěma našim, celkem za pět minut 17 bodů oproti pěti. Soupeřovi hráči byli rychlejší, výborně bránili, doskakovali, předváděli hezké akce, uvolňovali hráče na trojkovou střelbu.. Oproti tomu naši hráči dále chybovali, ztráceli míče, špatně bránili, nepřesně stříleli, nedokázali se uvolnit, špatně řešili herní situace, hráli až křečovitě… Dvanáctibodový rozdíl (16:28) znamenal stav 50: 67 a již propastný 17 bodový rozdíl.. Poslední čtvrtina sice skončila jen s tříbodovým rozdílem (13:16), naši hráči se sice snažili, bohužel proti dobře organizované hře soupeře, hrajícího stále s plným nasazením a kontrolujícího průběh hry, nestačili ani herně a jak se zdálo ani fyzicky. Často to už ani nebyla střelba jen odhazování míče obsazených hráčů přes bloky na soupeřův koš, nedařilo se. Konečný výsledek 63:84, s jednadvacetibodovým rozdílem je špatný. Pokud bych měl někoho z našeho týmu vyzvednout, tak hráče č.10 – Šimona Wojnara. Pokud se týká herní taktiky nevím, zda zvolená odpovídala výbornému soupeři. Zřejmě je třeba si průběh utkání a výkon - schopnosti našich hráčů zanalyzovat a přijmout potřebné závěry. Hodnocení z pohledu diváka – uspokojivé (?)