Povinná vítězství z domácí palubovky

Mužský tým Renocaru sehrál o víkendu utkání s týmy z opačného konce tabulky. V sobotním utkání si poradil s týmem Kroměříže, který bojuje ze všech sil o záchranu v soutěži a tak diváci mohli sledovat zajímavé utkání a dobrým koncem pro domácí baskeťáky. Nedělní soupeř z Brodu se nachází na stejném konci tabulky jako Kroměříž, ale náboj utkání vypadal zcela jinak. Podoláci odevzdanému soupeři odskočili hned v úvodu utkání na 30 bodů a zbylé 3 čtvrtiny se dohrávali už jen z povinnosti. Hosté si tak odvezli z Podolí čtyřicetibodový debakl.

SK Renocar Podolí – Slavia Kroměříž

88 – 75

Trojky: 6 (Wojnar 3, Wiedner 2, Knetl ) Střelci: Wojnar 20, Rusek 15, Wiedner 12, Kavřík 12, Mynarčík 10, Smička 7, Novotný 5, Stržínek 4,Knetl 3

SK Renocar Podolí – UH. Brod

110 – 67

Trojky: 9 (Stržínek 2, Kouřil 2, Wojnar 2, Wiedner 2 Mynarčík Střelci: Mynarčík 23, Wiedner 14, Wojnar 14, Rusek 13, Stržínek 13, Kouřil 10, Novotný 8, Kavřík 8, Smička 7   Komentář odborného diváka Stanislava Mrázka:      Jednoznačné utkání, ve kterém podolští hráči suveréně ve vysokém tempu přehráli – v tabulce posledního - soupeře. Již v první čtvrtině výbornou obranou i úspěšným útokem získali výrazný náskok (36:8). Ve druhé čtvrtině pokračoval velmi dobrý výkon - především v útoku - a po výsledku 24:18 se rozdíl navýšil na 34 bodů. Obdobně probíhala třetí čtvrtina (29:23) a rozdíl narostl na 40 bodů. Stejně je možné hodnotit i asi 8 minut poslední čtvrtiny. Až poslední, asi 2 minuty utkání, „ztratily kouzlo“, uvolněná hra s pochopitelným prostřídáním hráčů (s výsledkem 21:18) se divákům moc nelíbila a očekávaný 50ti bodový rozdíl „se nekonal“.      Na konečný rozdíl 43 bodů je však zajímavé se podívat z pohledu herní varianty, ve které trenér podolského týmu točil vždy přibližně po 5 minutách dvě, v podstatě hráčsky stejné, pětky (dílčí změny proběhly až v závěru utkání). Utkání se proto vyznačovalo velkým nasazením ze strany podolské sestavy a činilo soupeři značné potíže…Z porovnání výsledků je zřejmá nižší úspěšnost druhé podolské pětky v obraně…. Výsledky 1.pětky: 17:2, 16:6, 14:10,11:8   – celkem 58:26 (+32) Výsledky 2.pětky: 19:6, 8:12, 15:13, 10:10 – celkem 52:41 (+11)  Hodnocení z pohledu diváka – výborné