Muži zakončili sezónu na 3. místě

I když závěr soutěže nevyšel Podolákům podle představ a z posledních čtyř utkání uspěli pouze v jediném skončili v dlouhodobé části II. ligy na výborném třetím místě. V posledním dohrávaném domácím utkání dokázali přehrát  Karvinou. Poslední dvě utkání sehráli Podoláci na palubovce soupeřů v Ostravě a Valašském Meziříčí. Oba soupeři již hráli bezstarostně jelikož na svém umístění nemohli nic změnit a tato hra dělal podolským velké problémy. V Ostravě hráči Renocaru nedokázali zastavit dalekonosné střelce domácích, kteří ostřelovali koš z jakékoli pozice s neuvěřitelnou úspěšností. Vždy, když se dokázali soupeři přiblížit na dostřel, inkasovali trojku a soupeř odskočil ve vedení. Nedělní utkání vedli Podoláci v poločase o 15 bodů, ale v druhém poločase již podolská obrana neměla takovou agresivitu a domácí toho dokázali náležitě využít a otočili vývoj skóre ve svůj prospěch.

SK Renocar Podolí – Sokol Karviná

83 – 73

Trojky: 4 (Wojnar 3, Stržínek) Střelci: Wojnar 21, Rusek 18, Mynarčík 17, Smička 9, Novotný 8, Kavřík 4, Stržínek 3, Csefay 2, Kouřil 1 Hodnocení odborného diváka Stanislava Mrázka: (jednotlivé čtvrtiny: -6, +5, +12, -1) Zajímavé utkání, ve kterém podolský tým zlepšeným výkonem v druhé polovině nakonec udolal dobře hrajícího soupeře, který předváděl líbivou, rychlou a organizovanou hru, a pokud mu stačili síly, tak i s úspěšnou střelbou. V podstatě v celém zápase bohužel podolští hráči nedokázali pokrýt dobře uvolňované střelce soupeřova týmu. Začátek utkání byl z naší strany takový rozpačitý. Chybování, časté ztráty míče, úspěšná trojková střelba soupeře… Tomu odpovídal stav za první 4 minuty hry 3:11. Přibližně v polovině první čtvrtiny nastalo herní i střelecké zlepšení výkonu našich hráčů a postupné snižování nepříznivého stavu – a v 7 minutě srovnání na 16:16. Závěr měl lepší soupeř a za stavu 19:25 skončila první čtvrtina. Druhá čtvrtina byla v podstatě herně vyrovnaná. Naši hráči solidní obranou a lepší střelbou zvítězili o 5 bodů (19:14), stav v polovině utkání 38:39 sliboval zajímavý vývoj. Třetí čtvrtina byla z naší strany velmi úspěšná. Zlepšená hra v obraně i útoku, úspěšná střelba, nasazení – to vše se promítlo do vítězství 27:15 a znamenalo obrat dílčího stavu na 65:54. Soupeři se přestala dařit střelba.  Poslední čtvrtina s horším začátkem (stav v polovině 4 minuty 1:7) byla znovu herně vyrovnaná. Podolský tým si však průběh a vývoj utkání již kontroloval (18:19), konečný výsledek s desetibodovým rozdílem - 83:73 - uspokojil. Hodnocení z pohledu diváka – dobré.

Gym. Hladnov – SK Renocar Podolí

94 – 90

Trojky: 8 (Wiedner 5, Stržínek 2, Wojnar) Střelci: Rusek 20, Wiedner 17, Kouřil 12, Mynarčík 9, Stržínek 9, Wojnar 7, Smička 4, Záhora 4, Novotný 4, Kavřík 4

KK Val. Meziříčí – SK Renocar Podolí

74 – 64

Trojky: 9 (Kouřil, Wojnar, Wiedner, Rusek) Střelci: Kouřil 12, Kavřík 12, Wojnar 11, Rusek 10, Wiedner 8, Novotný 7, Masnikosa 4 Konečná tabulka: