Muži v derby dvakrát přestříleli Žabiny

Poslední dvě utkání v tomto roce sehráli baskeťáci Renocaru a nečekal je snadný soupeř. V derby si to rozdali s hráči brněnských Žabovřesk. Derby odstartovalo utkání na palubovce Podolí, kde se domácím podařilo využít absence stěžejních podkošových hráčů soupeře a taktickou hrou přehrávali menší protihráče. Taktickou hrou udržovali až dvojciferné vedení, které si pohlídali i do závěrečných minut. Komentář odborného diváka Stanislava Mrázka: (jednotlivé čtvrtiny: +10, +2, -4, +2)  Tvrdě vybojované, vítězné utkání, především díky dobré obraně i úspěšné střelbě v první čtvrtině, kterou náš tým vyhrál 26:15. Výsledek prvních deseti minut mohl být ještě lepší, kdyby za slibného stavu nedošlo v krátkém časovém úseku (přibližně ve čtvrté minutě) ke třem zbytečným ztrátám míče a průběžně k několika akcím s neúspěšnou střelbou z „krkolomných“ pozic (dá se říci, když soupeřem pokrytý hráč už nevěděl „co s míčem“). Druhá čtvrtina přinesla vyrovnanou hru, kdy se soupeři – dirigovaným z mého pohledu výborným Gregorem (č.13) - podařilo v průběhu hry snížit stav až na pětibodový rozdíl, ovšem závěr znovu navýšil stav na pro nás sympatických 51:39. Třetí čtvrtina – přes dosažení 17 bodů – se vyznačovala množstvím individuálních chyb, především v prvních pěti minutách. Již ve druhé minutě se neproměnily dvě jisté šance, dále oba trestné hody, kroky, nepokryla se tříbodová střelba, nedařila se vlastní střelba, docházelo k ztrátám míče pod vlastním košem, k tomu úspěšné průniky soupeře – a najednou to bylo jen o bod…A soupeř nás přehrával! Zvýšení nasazení našich hráčů v závěru upravilo stav na příznivých 68:60. Čtvrtá čtvrtina znamenala boj o každý míč, již dobré fyzické nasazení s psychickou odolností hráčů našeho týmu, což přineslo nakonec výsledný stav s desetibodovým rozdílem.  Hodnocení z pohledu diváka – dobré (s mínusem za začátek druhé poloviny) SK Renocar Podolí – SK Žabovřesky 84 – 74 Trojky: 3 (Wojnar, Wiedner, Mynarčík ) Střelci: Mynarčík 21, Rusek 17, Kavřík 10, Kouřil 8, Csefay 7, Wiedner 7, Smička 5, Záhora 4, Wojnar 3, Knetl 2   Sobotní odvetu rozehráli Podoláci stejnou taktickou hrou jako ve čtvrtek, ale soupeř si s výškovým deficitem poradil o poznání lépe, než v předchozím utkání. Hráči Žabin drželi hostující pivoty mimo vymezené území a zdvojováním je dostávali do nevýhodných střeleckých pozic. Podoláci tak často neúspěšně útočili do zahuštěné obrany a ztráceli míče. Díky pracovité obraně si Žabiny dokonce vypracovali šestibodové vedení, s kterým vstupovali do závěrečné čtvrtiny. Zlom v utkání nastal polovině kvartálu kdy se Podoláků podařilo proměnit 3 tříbodové střely v řadě a vrátit vedení na svoji stranu. Domácí už nedokázali i pro několik technických chyb na zvrat v utkání odpovědět a tak si Podoláci dokráčeli i pro druhé vítězství. SK Žabovřesky – SK Renocar Podolí 60 – 76 Trojky: 7 (Wojnar 5, Csefay, Wiedner ) Střelci: Mynarčík 22, Wojnar 18, Kouřil 8, Smička 6, Novotný 6, Wiedner 6, Csefay 3, Rusek 3, Hanák 2, Kavřík 2   Polovinu soutěže tak podolský tým zakončil s výbornou bilancí 10 vítězství a pouze 2 porážek, což ho pouze rozdílem skóre řadí na druhé místo za vedoucí Karvinou se shodnou bilancí. V druhé polovině však Podoláky čekají pouze 4 utkání na palubovkách soupeřů a 6 odehraje v domácím prostředí, ve kterém letos nenašel přemožitele. Sezónu tak má rozehranou výborně a věříme, že v dobrých výkonech bude pokračovat i po vánoční přestávce.