Mláďata řádila na domácí palubovce

8.11.2015 - Nejmladší mini U11 – Na zápasy 1:1, na body 115:114 Podolské kuřata nastoupila od 9:00 hod a v 11:00 hod na domácí palubovce proti tradičnímu rivalovi týmu SAM BŠM Brno. Tyto zápasy bývají vždy napínavé až do poslední vteřiny. A stejně tomu bylo i tuto sobotu. V prvním zápase se vedení přelívalo z jedné strany na druhou. Naše děti podávaly výborný výkon. I když některým trvalo chviku, než se probudili.  Dobrou obranou jsme si po ¾ udržovali mírný náskok. A přestože nás soupeř v poslední čtvrtině přehrával, a začal stahovat náskok, naše děti si výsledek dobrou hrou pohlídaly. SK Renocar Podolí - SAM BŠM Brno 58 – 55 Body: Nejezchleb – 16, Marušinec – 8, Richter T. – 7, Kovář – 6, Fitz – 6, Richter L. 5 Vágnerová – 4, Lošťák – 2, Sára – 2 V druhém zápase, po cca dvacetiminutové přestávce, naší jedné pětce nějak ztěžkly nohy. Vidět to bylo v obraně. Všude jsme byli pozdě. To co se prohrálo v první a třetí čtvrtině, v druhé a poslední se dotahovalo. Pro některé byl tento zápas prvním soutěžním utkáním. Každopádně závěrečný tlak našich dětí zadělal na infarktový závěr, který nakonec lépe vyzněl pro našeho soupeře a to o jediný koš. SK Renocar Podolí – SAM BŠM Brno 57 – 59 Body: Kovář – 23, Marušinec -12, Richter T. -7, Vágnerová -6, Richter L. -4, Nejezchleb – 3, Josefi – 2 8.11.2015 Starší Mini U13 Po našich kuřatech nastoupily na podolskou palubovku naši „staří“ – U13. Soupeřem byl tým BK Vyškov. Šimon rozdělil děti, provedl taktický rozbor soupeře, napumpoval dětem hlavu a krev bojovností a vlítlo se na to. Po první čtvrtině 11:10 pro nás. Ale na FAULY!!!!!!! Rozhodčí už přemýšleli, jestli si vzali náhradní píšťalky, protože ty, s kterýma nastoupili, měly po chvilce „vypískané“. Naštěstí naše děti měly vývoj zápasu naprosto ve svých rukách a v následujících čtvrtinách výrazně ubylo i faulů. Ve třetí čtvrtině se na každé straně stačil vyfaulovat jeden hráč, ale na obraz hry to nemělo až tak podstatný dopad. Od Lukyna jsme se dočkali i dvou trojek. SK Renocar Podolí – BK Vyškov 85 – 30 Body: Olbort L. – 26, Olbort T. – 17, Svoboda – 17, Benešová – 6, Mátl – 6, Lošťák – 4, Voda 2, Filipcová – 2, Janda Milan – 2, Janda Marek -2 Trestné hody: Olbort T. 12/3, Olbort L. 4/4, Janda Milan – 2/0, Filipcová 4/2 Druhý zápas U13 a zároveň poslední sobotní byl už co se týče faulů naprosto v normálu.  Herně naše děti odváděly dobrou práci v obraně. Snad jen trochu rychlých protiútoků mohlo být víc a hra tipu „hoď a běž“ nám moc neříkala. Buď jsme hodili a neběželi nebo jsme nehodili a kličkovali a prohazovali až to skončilo u soupeře. A kromě výpadku ve třetí čtvrtině, si podoláci výsledek opět pohlídali. SK Renocar Podolí – BK Vyškov 65 – 45 (pro zajímavost hráč BK Vyškov Doležel M. – č. 21 - z toho dal 26 bodů; o zbytek se podělilo 7 hráčů) Body: Olbort L. – 20, Olbort T. – 11, Svoboda - 10, Benešová – 10, Filipcová – 4, Lošťák – 4, Mátl – 4, Paták – 2 Trestné hody: Janda Milan – 2/0, Filipcová – 2/0, Olbort T. – 3/1, Mátlová – 2/0