Kuřata U13 nestačila na jihlavský uragán

Nejstarší tým podolských Kuřat zavítal o víkendu ke svým utkáním na palubovku BC Vysočiny, tedy do Jihlavy. Než se Podoláci stačili v hale rozkoukat, soupeř stačil rychlou hrou odskočit deseti bodovým rozdílem a do konce poločasu si domáci vypracovali 19-ti bodový náskok. V druhém poločase však Podoláci zpřesnili obranu, rychlým návratem do obrany nepouštěli hráče Vysočiny do samostatných úniků a sami kombinační hrou nastříleli o 3 body více než soupeř. Poslední čtvrtka však kuřatům nevyšla podle představ a soupeři se podařilo opět navýšit svůj náskok. BC Vysočina – SK RENOCAR Podolí                 79 – 41 Střelci: Baroněk J. 16, Benešová A. 10, Kašparovský A. 8, Novotný T. 2, Novotný Z. 2, Fejerová A. 2, Voda V. 1 Do druhého utkání vstoupili Podoláci o poznání koncentrovaněji a dlouho drželi s domácími krok. Soupeř však trestal každou chybu naší obrany snadným košem a jelikož těch chyb bylo jak máku, skóre rychle narůstalo. Podoláci bojovali o každý míč jak lvy, v útočné fázi se pohlednými kombinacemi dostávali do otevřených střel, ale jihlavský rychlý přechod do útoku zastavovali jen stěží. BC Vysočina – SK RENOCAR Podolí 94 – 47 Střelci: Novotný Z. 12, Kašparovský A. 11, Baroněk J. 7, Novotný T. 6, Beneš H. 4, Benešová A. 3, Lošťák P. 2, Voda V. 2, I když výsledek utkání vyznívá jednoznačné pro hráče Vysočiny, Podoláci byli soupeři v mnoha ohledech vyrovnaným protivníkem. Jejich výkon však srážel pomalý návrat do obrany, ze kterého se soupeři dařilo rychle navyšovat svůj náskok.   Hráči utkání byly zvoleni Jonáš Bartoněk a Anička Benešová.