Bronzové medajle z domácího RENOCAR cupu

31.5.2014 Děti. O víkendu se v podolské hale svedl boj o putovní pohár RENOCARU na druhém ročníku turnaje RENOCAR cup. Letos se čtyřmi celky, které se utkaly ve 3 utkáních systémem každý s každým. V prvním utkání turnaje se střetl podolský tým,  vzniklý ve spolupráci SK a Sokola, s týmem Jiskry Kyjov. Hráči Podolí měli nevýrazný vstup do utkání a výsledek po první čtvrtině 22:2 v neprospěch domácích zaváněl debaklem, po pár taktických pokynech však Podoláci dokázali zvednout hlavu a  minutu po minutě byli Kyjovu vyrovnanějším soupeřem, závěrečný nápor a vyhraná poslední čtvrtina už  porážce domácích 61:36 nezabránila. V druhém utkání změřily sílu týmy Velkého Meziříčí a rakouského Mistelbachu a jelikož mělo Meziříčí podobný vstup do utkání jako Podolí o vítězi bylo brzy rozhodnuto. Mistelbach si připsal první snadné vítězství 70:22. V druhém utkání proti sobě nastoupily týmy Mistelbachu a Podolí. Podoláci chtěli odčinit první nevydařené utkání a tak nastoupili v úplně jiném tempu, soupeř však povzbuzen prvním vítězstvím nezůstával pozadu a oba týmy se po celé utkání přetahovaly o každý bod. Závěr utkání byl bitvou pod oběma koši, z které vyšel vítězně o jediný bod 49:50 tým Mistelbachu. Třetí utkání bylo jasnou záležitostí rozjetého Kyjova, který nedal bojovnému Meziříčí žádnou šanci a dominancí v podkošových soubojích si došel pro hladké vítězství 101:16. Utkání Kyjova a Mistelbachu tak znamenal přímý souboj dosud neporažených týmů o zlaté medaile. V utkání opět prokázali hráči Kyjova své kvality a výbornou obranou nutili Mistelbach k chybám, které s přehledem trestali snadnými koši z rychlých protiútoků. Utkání pak hráči Kyjova ovládli v poměru 59:22. V posledním utkání svedli boj o bronzové medaile hráči Podolí a Velkého Meziříčí. Podoláci už moc chtěli v utkání uspět a jejich touha a bojovnost jim přinesly převahu v podkošových soubojích a vítězství v utkání 62:24.

V individuálních oceněních byla zvolena pětice nejlepších hráčů turnaje:

ALL-STAR RENOCAR cupu:

Adrian Bacher

Lukáš Spáčil

Jakub Štěpnička

Petr Valík

Štěpán Dvořák

Celkové pořadí:

1.       TJ Jiskra Kyjov

2.       UKJ Mistelbach

3.       SK RENOCAR Podolí

4.       BK Velké Meziříčí

 Turnaj se opět vydařil a k vidění bylo mnoho pohledných a individuálních výkonů, avšak všechny týmy prokázaly v čem je krása kolektivního sportu a to když všichni táhnou za jeden provaz a navzájem se podporují.

Závěrem bych rád poděkoval organizačnímu týmu, který se o turnaj postaral, rozhodčím, fy RENOCAR která je partnerem turnaje i podolských baskeťáků, všem maminkám, které opět prokázaly své kuchařské a pekařské nadání a s láskou jim vlastní se postaraly o výborné občerstvení na turnaji a v neposlední řadě také všem trenérům a rodičům, kteří přišli děti podpořit.

Fotogalerie z utkání zde

další články v kategorii

NÁBOR DĚTÍ DO ŽÁKOVSKÝCH DRUŽSTEV

Pokud hledáte sportovní kroužek pro vaše děti, máme pro vás zajímavou nabídku. Nabízíme kroužek, kde ...

Napsat komentář